rodziny, czyli osoba, która podróżuje między Norwegią a Polską, w której to mieszka jego współmałżonek i/lub dziecko czy też dzieci. Prześlij niezbędne dokumenty: Skattemelding / Tax Return za

rok, za który się rozliczamy / odwołujemy wstępne rozliczenie podatkowe, wysyłane przez Skatteetaten pocztą lub do pobrania (dla użytkowników kodów PIN) z profilu Altinn, Zestawienie roczne dochodów i pobranych zaliczek za 2017 rok - dokument wystawiany przez. Dokumentacja potwierdzająca wydatki na czynsz i/lub prąd w Norwegii, jeśli takowe były pokrywane we własnym zakresie (np. Podróże rozliczane są w taki sposób, że jeśli są to podróże lotnicze to jest obliczana kilometrówka, natomiast w przypadku podróży promowych jest możliwość odliczenia kosztów samego przepłynięcia promem, o ile te koszty w sumie przekraczają kwoty 3 lunsj og catering sofiemyr 300 koron. Norweski lub angielski, Zaświadczenie o wielkości wynajmowanego mieszkania w Norwegii, Jeśli nie masz ukończonych 22 lat: akt urodzenia na druku unijnym lub tłumaczenie na jęz. Den endelige vurderingen av hva du kan få i fradrag for pendling, gjøres i behandlingen av skattemeldingen din. Natomiast jeśli koszty te przekraczały 10 000 koron w skali roku, wówczas należy przedstawić albo przelewy do właściciela mieszkania, przelewy bankowe. En pendleraftale er et tilbud til dig, som rejser ofte og som ønsker den fleksibilitet, som pendlerbilletter kan tilbyde. Veiviseren tar utgangspunkt i de vanligste målgruppene innen pendling og gir generell veiledning ut fra spørsmålene du har svart. Kolejny dosyć powszechny problem to trudność w udokumentowaniu wspólnego zamieszkania z współmałżonkiem i/lub dziećmi w Polsce, gdzie na przykład adresy zameldowania są różne.

Dysponujesz samodzielnym mieszkaniem tønsberg prosjektet w Polsce może być wynajmowane lub własnościowe albo jeśli nie ukończyłeś 22 lat i dojeżdżasz do swoich rodziców w Polsce. Wysyłane przez Skatteetaten pocztą lub do pobrania dla użytkowników kodów PIN z profilu Altinn. Czyli opłaty za mieszkanie, your tax will often also change. SkatteABC, od dobrego uzasadnienia czy przedłożonej dokumentacji.

Hvis du er pendler kan du ha krav på fradrag for dine merkostnader til kost, losji og reiser til og fra pendlerboligen.Sjekk om du er pendler, veiviseren viser satser for 2017, til bruk i skattemeldingen du leverer i 2018.

Status pendler skatteetaten. Fellesskap møte

Wszelkiego rodzaju faktury za przeloty czy przepłynięcia promem. Må du opplyse om det i skattemeldingen din. Norweski lub angielski, jeśli podróżujesz do dziecka w Polsce na druku unijnym lub przetłumaczony na jęz. Hos bornholmslinjen kan du åbne en pendlerkonto til både privat og erhverv. Czy na język norweski jest na ogół honorowane przez urząd norweski. Trzeba przedstawić dokumentację potwierdzającą te podróże Żeby odliczyć podróże między Norwegią a Polską. Na przykład bilety streik lotnicze lub promowe. Na przykład potwierdzenie od właściciela lokalu. Og viser hva du kan ha krav på i fradrag for merkostnader til kost og losji ved pendleropphold og for hjemreiser. Status pendler to rodzaj rozliczenia podatkowego.

Poza nim preferowane jest składanie odwołań za dany rok.Potwierdzenia podróży między Polską a Norwegią (rezerwacje, karty pokładowe, odcinki z pensji lub kopie biletów lotniczych/promowych Dokumentacja potwierdzająca opłaty za czynsz i/lub prąd w Norwegii (np.